Rozhovory

Informačný systém KARAT využívajú stovky stredných a veľkých firiem v oblastiach výroby, obchodu, služieb a servisu na Slovensku a v Českej republike. Rad jeho užívateľov patrí medzi lídrov vo svojom obore a dosahuje vynikajúcich výsledkov v tuzemsku i na svetových trhoch.

ice-industrial-3

ICE Industrial Services a.s.

Automatizačná firma vyvíja 3D tlačiareň

V Žďári nad Sázavou vzniká unikátna 3D tlačiareň betónu. Spoločnosť ICE Industrial Services, ktorá sa špecializuje na automatizáciu výroby najmä v automobilovom priemysle, chce využiť svoje skúsenosti a teraz sa zameriava na vývoj 3D tlače stavebných materiálov. Cieľom týchto aktivít je tlač prvého monolitického objektu v občianskej výstavbe v tomto roku.

140roberto-kopie

Brazzale Moravia a.s.

Roberto Brazzale: Tak budeme parmezán robiť na Morave!

Ak sa Česi naučia vyrábať také syry, tak sme skončili – počul kedysi potomok slávnej talianskej syrárskej rodiny Roberto Brazzale. Riešenie? Začať vyrábať syr v Česku, respektíve na Morave. Gran Moravia, ktorému sa u nás hovorí parmezán, kombinuje kvalitné miestne mlieko a staré know-how z Talianska. A firma Brazzale sa ďalej rozširuje, na severe Talianska napríklad nedávno otvorila sklad obsluhovaný hypermodernými robotmi, kde môže zrieť desať ton syra.

wachal-1

VW WACHAL a.s.

Obmedzenie na jeden región v stavebníctve končí. VW Wachal rozšíri svoju aktivitu na Slovensko, hovorí syn zakladateľa

Pre stredne veľké stavebné firmy je do budúcnosti takmer nutnosťou zvyšovať obrat a pôsobiť po celom Česku. „Regionálnosť v stavebníctve sa skončila,“ hovorí Ondřej Wachal, prokurista okremrížskej stavebnej firmy VW Wachal. Tá rozšírila svoj záber napríklad na Slovensko, kde sa podieľa na rekonštrukcii Bratislavského hradu.

klocok-3

OFZ, a.s.

Rozhovor s Branislavom Klocokom, výkonným riaditeľom OFZ

Vyštudoval Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. V OFZ začal pracovať už počas vysokej školy. Neskôr bol obchodným, finančným aj marketingovým riaditeľom. Potom žil šesť rokov vo Švajčiarsku, kde riadil časť obchodných aktivít brazílskej nadnárodnej ťažobnej firmy Vale. Do OFZ sa vrátil ako výkonný riaditeľ v roku 2012.

ovoce_zelenina

LUNYS, s.r.o.

Rozhovor s Petrom Kaňukom – zakladateľom spoločnosti Lunys

Z malého predavača zeleniny a ovocia na podtatranských trhoviskách až k najväčšiemu obchodníkovi na Slovensku v brandži. Tak jednoducho môže znieť príbeh podnikateľa Petra Kaňuka a jeho spoločnosti Lunys, ktorá začínala v plechovom stánku na popradskej tržnici.