Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

triola

Prípadová štúdia

Triola: S informačným systémom KARAT až na telo

20. apríla 2014

Spoločnosť Triola a.s. je významným výrobcom dámskej a pánskej spodnej bielizne a plaviek, ktoré ponúka pod značkami TRIOLA, Charme, Like YOU a GUARD. Na českom trhu pôsobí od roku 1919.

POSTAVENIE NA TRHU A KONKURENČNÉ VÝHODY SPOLOČNOSTI

Vo svojom odbore patrí Triola a.s. v súčasnej dobe k lídrom na českom trhu vo vývoji, v materiáloch aj v produkcii. Do kvality investovala nielen personálne v podobe spolupráce s významnými odborníkmi (dizajn, vývoj, materiály), ale najmä do moderných technológií, IT konštrukčných systémov a moderných metód riadenia.

Svoje kolekcie primárne cielia na ženy so strednou až veľkou veľkosťou pŕs, vedia však obliecť aj ženy s menšími veľkosťami. Ako jedna z mála na českom a slovenskom trhu ponúka, s ohľadom na kypré slovanské tvary, podprsenky a plavky až do veľkosti „J“. Aktuálne ponúka v základných kolekciách viac ako 260 fazón a farieb a v limitovaných radách potom ďalších bezmála 90 položiek.

Pre lepšiu orientáciu zákazníčok na neprehľadnom trhu sa spoločnosť Triola rozhodla vytvoriť ochranné značky ČESKÁ BIELIZEŇ a ČESKÉ PLAVKY, ktorými garantuje český pôvod výrobku, jeho originalitu, precíznosť spracovania, trendovosť aj najvyššiu kvalitu materiálov. Tieto značky tak oslavujú návrat ku koreňom, k remeselnej zručnosti a tradičnému českému výrobku, ktorý sa opäť stáva oceňovaným artiklom. Triola sa tiež môže pýšiť vlastníctvom úžitkového vzoru, ktorý chráni jedinečný strih podprsenky, ktorý vyvinula.

DÔVODY VÝBERU NOVÉHO INFORMAČNÉHO SYSTÉMU

Existujúci IS nebol schopný riešiť požiadavky na presnú a efektívnu evidenciu skladových zásob s rozpadom variantov skladových položiek do atribútov (farby, košíčky, veľkosti). Neobsahoval nástroj na riešenie výroby a nepodporoval maloobchodný predaj. V neposlednom rade, po praxou získaných skúsenostiach, existovala aj požiadavka na otvorenosť systému pre vlastné firemné úpravy a riešenia.

PREČO IS KARAT USPEL PRED KONKURENCIOU

Okrem splnenia základných požiadaviek, ktoré boli jasnými zadávacími podmienkami, dokázal IS KARAT pridať niečo navyše. Predovšetkým to bola úplne nová technológia .NET, s ktorou IS KARAT prichádzal na trh, a s ňou spojené kompletne prepracované GUI systému, ktoré bolo vytvorené s mottom „od ľudí pre ľudí“.

Moderní a kvalitní grafické rozhraní systému není důležité pouze pro dodavatele, aby uspěl při prodeji, ale je i základem kvalitní implementace, protože se dá předpokládat, že bude objednavatelem lépe přijato a bude mít snahu s ním pracovat.

1200px-triolaTomáš Chýlečlen dozornej rady spoločnosti

Keď sa tieto vlastnosti doplnia o kvalitné referencie zo strany existujúcich užívateľov IS KARAT, je na úspech zarobené. Zo strany manažmentu zákazníka tu bola navyše snaha investovať peniaze do českého systému a dodávateľa. Vzhľadom na to, že proti IS KARAT stála vo výbere kompletná česká ERP špička, je úspech v tomto výberovom konaní dôkazom správne zvolenej cesty.

IMPLEMENTÁCIA, PRIEBEH, SKÚSENOSTI, ODPORÚČANIA

Po získaných skúsenostiach by sa klient dnes snažil viac o to, aby predimplementačná analýza bola viac zameraná na konkrétne procesy vo firme, a nie z pohľadu fungovania dodávaného ERP riešenia. Tiež by zvážil rozdelenie celého procesu implementácie na viac etáp a dlhšie obdobie. Na začiatku by sa viac zameral na hlavné procesy a ich riešenie. Pri pilotnom projekte nového produktu je to najmä otázka odvahy a dôvery v dodávateľa.

NAJVÄČŠIE PRÍNOSY SPOLUPRÁCE

IS KARAT umožnil presnú evidenciu všetkých skladových položiek vo všetkých ich variantoch. Možnosti užívateľského rozšírenia dátovej základne o vlastné dátové položky umožnilo evidenciu všetkých dodatočných informácií k životnému cyklu produktu v IS KARAT.

Správna evidencia bazálnych produktových a predajných informácií je základným podkladom pre využitie analytických pohľadov a dátových kociek v IS KARAT. Za výrazný pokrok možno považovať prechod od registračných pokladníc k riešeniu Paragonová pokladňa IS KARAT na všetkých 7 predajniach.

Príjemným prekvapením je možnosť on-line práce s IS KARAT na prevádzkach spoločnosti bez nutnosti VPN pripojenia.

Je dobře, že máme a využíváme Otevřenost IS KARAT, protože díky tomu lépe chápeme, co a jak funguje a co máme požadovat po dodavateli. Teprve po 2 letech provozu jsem schopen alespoň částečně prohlásit, že systém znám, a díky tomu mohu kvalitně definovat naše požadavky.

1200px-triolaTomáš Chýlečlen dozornej rady spoločnosti

Z hľadiska spolupráce s dodávateľom je najväčším rozdielom a pokrokom prístup k riešeniu poimplementačnej podpory. Táto je zaistená cez helpdeskovú aplikáciu KARAT Assistance s perfektne zvládnutým procesom evidencie a riešenie zadaných požiadaviek.

PLÁNY DO BUDÚCNA A ROZVOJ SPOLUPRÁCE

Ako hlavný cieľ pre rok 2014 si spoločnosť Triola kladie stabilizáciu procesu spolupráce s dodávateľom IS KARAT a nastavenie pravidiel nasadzovania nových verzií a komunikácie všeobecne. Radi by tiež viac zúročili skúsenosti dodávateľa z podobných alebo aj iných odborových riešení a dobré z nich previedli do svojej praxe. Po úspešnom zavedení systému sa otvárajú aj požiadavky a možnosti na nasadenie pokročilých analytických nástrojov, ako sú moduly Manažér alebo pokročilé riešenie Business Intelligence.

Triola a.s.

Výroba a predaj dámskeho spodného prádla, podprseniek, nohaviciek a plaviek.

triola.cz

Máte záujem
o podobné riešenie?

Neváhajte a kontaktujte nás. Radi zodpovieme všetky vaše otázky, predložíme vám nezáväznú cenovú ponuku alebo vám poskytneme prístup do demoverzie našich produktov.

Mám záujem

Ďalšie prípadové štúdie

Zobraziť všetky

reseni_pro_eshopyjpg-1024×683

CONTEG, spol. s.r.o.

CONTEG: Česká priemyselná skupina postavila svoj rast na IS KARAT

Čisto česká priemyselná skupina CONTEG Group zaviedla moderný informačný systém KARAT českej proveniencie. Nahradila ním svoje starnúce ERP riešenie, ktoré nedokázalo podporovať jej dynamický obchodný a akvizičný rast. IS KARAT umožnil zefektívniť interné procesy, zabezpečil stálu aktuálnosť informácií a ich zdieľanie v celej skupine a je pripravený na ľahké začlenenie ďalších akvizícií.

Máte záujem o schôdzku, kalkuláciu alebo máte otázku?

Radi zodpovieme všetky vaše otázky, predložíme vám nezáväznú cenovú ponuku alebo vám poskytneme prístup do demoverzie našich produktov.